rafalsitarz@gmail.com

Odkupimy Wasze Bilety

TYLKO TAM NIE JEDŹCIE


Książka

Ponad 400 stron z blisko 50 kolorowymi zdjęciami na wysokiej jakości papierze.

5 miesięcy podróży

Historie, anegdoty oraz wrażenia z pięciu miesięcy podróży z plecakami po Azji. Indie, Nepal, Chiny oraz Wietnam.

Wydanie

Premiera miała miejsce w czerwcu 2022 roku.
Obecnie można książkę kupić na naszej stronie, a w najbliższej przyszłości w wybranych księgarniach w Warszawie.

Odkupimy Wasze Bilety

TYLKO TAM NIE JEDŹCIE

Kilkanaście lat temu radośnie oznajmiliśmy rodzinie, że kupiliśmy bilety do Meksyku i wrócimy jak zima zbliży się ku końcowi. Pierwsza reakcja? Wybuchu euforii nie zaobserwowaliśmy. Jednak padło istotne pytanie połączone z propozycją: „Ale dlaczego? Czy da się zwrócić? Jak nie można, to je od was odkupimy. Tylko tam nie jedźcie”. Jasne, że pojechaliśmy. Przy kolejnych wyjazdach próby odwiedzenia nas od pomysłu zaczęły tracić na sile, a ilość wzrastała.

Jeździmy we dwójkę od początku czasów studenckich. Przejechaliśmy ponad sześćdziesiąt krajów przez dwadzieścia lat. Zawsze sami, na własną rękę, bez biur podróży. Na luzie, ale z długą, opracowaną starannie listą miejsc do odwiedzenia. Przez lata prowadziliśmy blogi, pokazy zdjęć, oraz braliśmy udział w audycjach radiowych opowiadając o odwiedzonych miejscach. Coraz częściej padało pytanie o książkę. Pomysł kiełkował przez dłuższy czas. Mieliśmy notatki, gigabajty zdjęć, oraz mnóstwo historii do opowiedzenia. No i się zdecydowaliśmy. Zaczynamy od dość popularnego kierunku jakim jest Azja, mając nadzieję że zachęcimy niezdecydowanych do wyjazdów. W pierwszej części „Odkupimy Wasze Bilety” chcemy się z Wami podzielić naszymi (bardzo subiektywnymi) wrażeniami i anegdotami z wyjazdów do Indii, Nepalu, Chin oraz Wietnamu.

O nas

Dentystka. Poza podróżami moją pasją jest jazda na rolkach po schodach oraz skateparkach, czyli idealne hobby dla osoby potrzebującej niepołamanych nadgarstków do pracy. Opracowuję trasy wszystkich wyjazdów, oraz dbam o porządek w logistyce. Wprowadzam spokój podczas negocjacji, gdy Rafałowi zaczyna brakować cierpliwości.

Bożena
wyślij wiadomość do Bożeny

Informatyk. Gdy wychodzę z ukrytych pod ziemią serwerowni, podróżuję i gram w tenisa. Publikowałem artykuły oraz fotorelacje z wyjazdów w „Poznaj Świat”, brałem udział w audycjach radiowych, oraz prowadziłem pokazy zdjęć z odwiedzonych regionów. Pracowałem na projektach między innymi w Arabii Saudyjskiej, Ghanie, Jordanii, Rwandzie oraz Brazylii.

Rafał
wyślij wiadomość do Rafała

Nasza starsza córka, która wzięła udział w podróży po Wietnamie. Dzielnie zniosła prawie tysiąckilometrowy przejazd na skuterze, którego znaczną część przespała siedząc między nami.
Pierwszy dalszy wyjazd zaliczyła na Dominikanę, gdzie okazało się, że panicznie boi się pięknego, złotego piasku. Czas skutecznie wykorzystała na naukę chodzenia. Ostatniego dnia pobytu zakochała się w spacerach po plaży.

Dominika
Świątynie w Madurai, Indie
Pokhara, Nepal
Pola ryżowe w pobliżu miasta Sapa, Wietnam
Gwalior, Indie
Wielki Mur w Mutianyu, Chiny
Pływający targ w Delcie Mekongu, Wietnam
Dziewczynka pracująca na budowie, Indie
Mauzoleum Humajuna, Delhi, Indie
Aktualności

Po 15 miesiącach skończyliśmy pisać książkę!!!


Na Amazon.com zadebiutowaliśmy książką o Chinach przetłumaczoną przez Olgę Gaweł. Link do Amazon.com: https://www.amazon.com/Well-Cover-Cost-anywhere-Travel-ebook/dp/B0B1CL1KT8

Odkupimy Wasze Bilety - tylko tam nie jedźcie